Najboljši slalomski rezultat kariere: Ana Bucik v finalu napredovala, končala tik za najboljšimi

Lokalec.si
nedelja, 9. januar 2022 ob 13:30

Po sobotnem veleslalomu v Kranjski Gori so se najboljše alpske smučarke danes na podkorenski strmini pomerile še v slalomu za svetovni pokal, za 58. Zlato lisico.

Še petič v tej sezoni je slalom dobila Slovakinja Petra Vlhova, za 23 stotink sekunde je premagala Švicarko Wendy Holdener, ki tako ostaja brez slalomske zmage. Vrhunsko je nastopila tudi ena slovenska predstavnica v finalu. Ana Bucik, ki je zasedla peto mesto (+1,65), kar je njena najboljša slalomska uvrstitev v karieri.

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.